Çekvalf Kullanımın Önemi

Çekvalf Kullanımın Önemi

Kanalizasyon Tıkanmalarında Oluşabilecek Pis su Tepmeleri için Emniyet Tedbirleri (Çekvalf)

 • KANALİZASYON SİSTEMİNDE
 • ÇEKVALF NASIL ÇALIŞIR FAYDALARI NELERDİR:
 • Çek valf binalarda belediye hattından pis  suyun tıkanması halinde akışkanlık sağlamadığından binanızın önünde bulunan kanalizasyon tıkandığı zaman binanı alt bodrum katına kanal suyu taşkınlıkları meydana gelecektir.Bazende rüzgarın ters esmesiyle bina da bulunan kanalizasyon kanal gazının yeterince hava almayan yerlerde bina içlerinde istenmeyen pis kokular meydana gelmektedir . Binada bulunan süzgeçlerden tuvaletlerden ve banyo - mutfakta bulunan süzgeçlerden de pis kokular yayılmasına sebep olacaktır. Bu kokuları yaşamak istemiyorsanız  çekvalf montajı yaparak sorunlarınızın giderilmesinde yardımcı olur ayrıca çek valf takılması halinde binanızda istenmeyen haşeratların kolayca  girememesinide engelleyektir. Binada oluşan kanalizasyon kokularına ve belediye hattından kaynaklanan  pis su taşkınlıklarına çekvalf bir emniyet tedbiridir.
 •  
 • Çekvalf Kullanımı  Çalişma  Amacı  ve  Montaj  

  Çekvalfin faydaları: Çekvalf, kanalizasyon sistemine monte edilen, tek yönlü çalışan bir mekanizmadır. Kanalizasyon sisteminden suyun geri tepmesi ihtimaline karşı kullanılmaktadır. Çekvalfin başka amacı, kanalizasyondan gelecek olan kötü kokunun binaya verilmemesidir. Kullanılma nedenlerinden birisi de kanalizasyon ve logardaki fare ve hamamböceği gibi hayvanlardan ev ya da işyerlerinin korunmasıdır. Çekvalften fare ve zararlı haşereler geçememektedir. Çekvalf yalnızca binadan kanalizasyon istikametine atık su akışı olduğunda açılmaktadır. Diğer zamanlarda ise kanalizasyon istikameti sürekli kapalı kalmaktadır. Çekvalf takıldığında kanalizasyon sistemi olumsuz etkilenmemektedir. Çekvalf kanalizasyon logarına ok yönünde monte edilmelidir. Aksi halde çekvalfin çalışması mümkün değildir. Firmamız, çekvalf satışını yapmakta, aynı zamanda ve kanalizasyon sistemine montaj yapmaktadır. Kullanılan malzeme en üst seviyede kaliteye sahiptir. İşçilik de birinci sınıftır. Montaj işlemi de uzman personel tarafından kusursuz olarak yapılmaktadır. Binalardaki kanalizasyon sisteminde tıkanıklık olması durumunda pis sular binanın bodrum katına dolmaktadır. Kimi zaman da rüzgarın ters esmesiyle kanalizasyonun içindeki gazın tem olarak hava almayan yerlerde pis kokular oluşturabilmektedir. Bunun sonucunda da tuvaletten, banyodan ve mutfaktan pis kokular gelecektir. Bu kokuların duyulmaması için çekvalf montajı yapılmalıdır. Bu sayede bir yandan koku önlenirken bir yandan da haşerenin girmesi engellenmektedir.

  Çekvalfin faydaları sayısızdır. Bunlardan en önemlisi ise yaşam alanlarının lağım faresi ve haşerattan korunması, ayrıca kokunun engellenmesiyle birlikte kanalizasyonda tıkanıklık olması durumunda yaşam alanlarına pis su basmasını önlemesidir. Lağım suyu basmasın ve kanalizasyonun geri tepmesinin önlemenin iki farklı yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan birincisi, kanalizasyon geri tepmesine neden olan kanalizasyon sistemindeki sorunun ve hatanın giderilmesi, diğeri ise kanalizasyon sistemine çekvalf monte edilmesidir. Çekvalf, aşırı yağışlarda kanalizasyonların taşması durumunda evlerin içine bu suların girmesini engellemektedir. Çekvalfin kullanılmadığı durumlarda taşan kanalizasyon sularının evlerin tuvalet ve banyolarından fışkırması söz konusudur. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için mutlaka gider tesisatlarının kanalizasyon sistemine bağlandığı noktalarda çekvalf kullanılmalıdır. Kullanılan çekvalfin kaliteli olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca montaj işleminin kusuruz olarak yapılması da önemlidir. Firmamızın kullandığı çekvalfler uluslar arası ve Türk Standartları Enstitüsünün belirlediği standartlara uygundur. Firmamızda hizmet veren personel de konusunda uzmandır. Çekvalf, kanalizasyon sistemine monte edilen, tek taraflı çalışan önleyici bir mekanizmadır. Çekvalfin yönü de şehir kanalizasyon şebekesine doğrudur. Tuvalet ve banyo suları kanalizasyon hattına ulaşmadan önce çekvalfin içinden geçmektedir. Su baskınları sırasında ise kanalizasyon yönünden gelen atık suyun binanın içine girmeye çalışması durumunda çekvalf buna izin vermemektedir. Çünkü suyun basıncı ile çekvalf iyice kapanmaktadır. Bu sayede taşkın suyun bina içine girmesi engellenmektedir. Su baskınlarının haricinde normal şartlar altında da özellikle kanalizasyon kotunun yüksek olduğu ya da kanalizasyon ile bina kanalizasyonunun akış seviyesinin aynı olduğu hatlarda çekvalf kullanılmaktadır.

  Çekvalfin faydaları arasında kanalizasyondan gelen kötü kokuların binanın içine girmesini önlemesi de vardır. Çekvalfin kullanılmadığı atık su tesisatlarından içeriye kanalizasyon kokusunun girmesinin önlenmesi mümkün değildir. Bu nedenle mutlaka bu malzeme kullanılmalıdır. Fare ve hamamböceklerinden korunmanın yolu da çekvalften geçmektedir. Bu hayvanlar içeriye girmek istediğinde çekvalfin kapağı otomatik olarak kapanmaktadır. Çekvalfin sigorta görevini yerine getirdiğini söylemek mümkündür. Çekvalf malzemesinin temin edilmesi, kullanılması ve kurulması gibi konularla ilgili firmamızdan her zaman destek almak mümkündür. Bunun için tek yapılması gereken, firmamızın telefon numarasını tuşlamak, ya da elektronik posta adresi üzerinden irtibat kurmaktır. Uzman ekiplerimiz, çekvalfi kanalizasyon hattına büyük bir titizlikle monte etmektedir.

   
 •  

Bu yazı toplam 7685 kez görüntülendi.

Hizmetlerimizden yararlanmak ve detaylı bilgi almak için bizi arayın!

0532 664 38 46