Tıkalı Tuvalet Lavabo Açma Hakkında

Tıkalı Tuvalet Lavabo Açma Hakkında

TIKALI TUVALET  AÇMA HAKINDA

    Tuvalet tıkanıklığı giderden geçemeyecek cisimlerin, katılaşan sıvıların dirsek veya borularda tutunmasıyla oluşur. Tıkanıklığın önleminin alınmamasıyla tün tuvalet veya banyo yüzeyinizin yanı sıra evinizde ki diğer odalara kadar gidebilecek pis su ile karşılaşabilirsiniz. Bu durum oldukça mikrobik, maliyetli ve evinizin eski haline dönmesi için oldukça zor bir süreç demektir.

  Diğer gider tıkanıklarından farklı olarak tuvalet tıkanıklıkları alt yapısında geniş dirsekler ve borular kullanıldığından hemen tespit edilemez. Eğer problemin öncesinde bir kanalizasyon temizliği yaptırmadıysanız sorun bir anda ortaya çıkabilir. Aniden, kullanım sırasında dökülen su yavaş gitmeye veya hiç gitmemeye başladığında fark edilir.

Taşma anlarında genellikle problemi yaşayan bireyler panikler ve internetten evde yapabileceği çözümleri araştırır. Genellikle karşınıza çıkabilecek uygulamalar kimyasal kullanımı, pompa yapma veya evinizde eğer bulunuyorsa gidere tel sokma gidi işlemlerdir. Mantığınıza uygun gelebilecek bu yöntemler sizi taşma durumunda asla kesin çözüme götürmez ve acemice yapılan müdehaleler ile daha büyük sorunlara yol açılabilir sağlığınızı riske atabilirsiniz.

   Evde uygulayacağınız bu yöntemler problem çözümünde bi katkı sağlamayacağı gibi sağlığınızı, konforunuzu ve ekonominizi de olumsuz etkileyecektir.

Tuvalet Tıkanıklığı Sebepleri

  • Zaman içerisinde borularda oluşan kireçlenme
  • Gidere döküldükten sonra donma yaparak boru hattında daralmaya sebep olan sıvılar (çimento vb.)
  • Oyuncak, temizlik bezleri, ıslak mendiller ve benzeri cisimler
  • Kir tabakası
  • Fazla atılan tuvalet kağıtlarının erimeyerek oluşturduğu birikinti

Tuvalet Tıkanıklığı Öncesi Alınacak Tedbirler

  • Su ile temasında hızla eriyebilen tuvalet kağıdı kullanmak
  • Çimento, harç gibi bir süre sonra donabilen ve katılaşan maddeleri tuvalete dökmemek
  • Temizlik sonrası suyunuzu eğer tuvalete dökecekseniz mutlaka su içerisinde bir temizlik bezi olmadığına dikkat etmelisiniz.
  • Belirli periyodlarda gider temizliği yaptırarak olası su baskınlarının öne geçebilirsiniz.
  • Giderlere ıslak mendil gibi erime ve kaybolması zor olan ürünleri atmamalısınız.

Tuvaletim Tıkandı Ne Yapmalıyım?

   Tuvaletiniz tıkandı ve artık geri tepme dediğimiz nahoş durum ile karşı karşıyaysanız yapacağınız tek şey tuvaletinizin kapısını kapatmak olmalıdır. Ardından Setaş Teknik irtibat numaralarımızdan bize ulaşarak başvuru yapabilirsiniz. Alanında uzman ekiplerimiz kısa bir süre içerisinde dairenize intikal edecektir. Ekiplerimiz kamera sistemi ve robot cihazlar ile oldukça pratik bir şekilde tıkanıklığı çözecektir. Borularınızın mevcut durumunu raporlayarak ikinci bir arıza veya tıkanıklık oluşturacak madde tespiti yapar. Yapılan uygulamarın ardından uzun süre güvenle kullanabileceğiniz temiz giderleri sizelere teslim eder.

Sizlerde tuvalet veya kanalizasyon tıkanıklığı durumunuzda temiz ve kaliteli bir tesisat hizmeti almak için firmamız ile iletişime geçmeyi unutmayınız.

 

Bu yazı toplam 778 kez görüntülendi.

Hizmetlerimizden yararlanmak ve detaylı bilgi almak için bizi arayın!

0532 664 38 46