Tıkalı Boruların Robotla Açımı

Tıkalı Boruların Robotla Açımı

TIKALI BORULARIN ROBOTLA AÇIMI

   Günümüz de yeni veya eski yapı olsun giderlerinde tıkanmalar olabilir. Buların yerleşiminde veya eğimin de bir sorun yoksa diğer tüm tıkanıklıklar için firmamızın da kesin çözüm garantiysiyle kullandığı robot cihazlar devreye girer.

   Tıkalı boruların robotla açımının en çok tercih edilmesinin sebebi sorun çözümün de kırma yapmadan temiz ve hijyenik çalışması aynı zamanda kamera ile görüntüleme sistemi sayesinde boruların mevcut durumu, varsa başka bir arıza hakkında bilgi vermesidir.

Robot Cihazın Çalışma Prensibi

   Giderleriniz bir takım sebeplerden dolayı tıkandıysa ve taşma yaptıysa tıkalı boruların robotla açımı işleminde  önce kamera sistemi ile tıkanıklığa sebep olan cisim tespit edilir. Cisim tutup çıkarılacak yapıdaysa örneğin oyuncak, temizlik bezi, birikinti haline gelmiş ıslak mendil veya tuvalet kağıtları gibi robot cihaza uygun başlık takılır. Tıkalı boruların robotla açımı uygulamasında genellikle kullandığımız yaylı diye tabir ettiğimiz helezon yaylar kısım robotun verdiği başınç ve titreşim ile cisme dolanabilir ve yukarı çekebilir. Tıkanıklık sebebi yaylı ile çekilebilecek bir cisim değilse kıskaç başlığı, kırma ve delme başlıkları da takılabilir.

   Müdehalenin hangi başlıkla yapılacağına kamera ile görüntüleme sayesinde karar verilir. Rapor edilen görüntüler ışında yapılan müdehale başarılı sonuç vermiyorsa veya tıkanıklık çözüldüyse boru içerisinde tekrar bir görüntüleme yapılır. Varsa mevcut arıza tespit edilir.

Neden Robot Cihaz?

  Tıkalı boruların robotla açımı günümüz de en çok tercih edilen ve müşterilerimiz tarafından en çok talep edilen uygulamadır. En çok tercih edilme sebebi ise eski tip kırma, tel atma, pompa yapma gibi işlemlerden çok uzak olmasıdır. Bu işlemler oldukça zahmetli olduğundan kesin çözüm de sunmayabilir. Üstelik tıkanıklığın sebebi de tam olarak bilinmediğinden yapılan müdehale yanlış bir müdehalede olabilir. Bu tarz sorunların yaşanmaması adına en güvenilir yöntem tıkalı boruların robotla açılmasıdır. Hem müdehale edebilen cihaz hem de borulardaki mevcut durumu kanalizasyon çıkışlarına kadar tespit edebilir.

Robot Cihazların Kullanım Alanları

  • Klozet, tuvalet giderleri tıkanıklıklarında
  • Lavabo tıkanıklıklarında
  • Kanalizasyon temizleme ve tıkanıklığı durumlarında
  • Balkon giderlerinin tıkanması durumunda
  • Duşa  kabin, küvet gibi giderlerde
Bu yazı toplam 621 kez görüntülendi.

Hizmetlerimizden yararlanmak ve detaylı bilgi almak için bizi arayın!

0532 664 38 46