Kanalizasyon Temizliğinin Önemi

Kanalizasyon Temizliğinin Önemi

KANALİZASYON TEMİZLİĞİNİN ÖNEMİ

   Kanalizasyon sorunlarının temelinde yatan yanlış mantık kanalizasyon temizliğinin yalnızca tıkandığı zaman yapılması gerektiği kanısıdır. Tamamen yanlış olan bu algı günümüz de birçok yerleşimin kanalizasyonunda sorun yaratmakta kimi zaman ise bu sorun çözümü uzun bir süreç, maliyet ve zahmet isteyen boyuta ulaşmaktadır.

Hijyene ve temizliğe bu denli dikkat etmek zorunda olduğumuz pandemi döneminde gözden kaçırılmaması gereken hijyen noktalarından biri de hiç şüphesiz kanalizasyon temizlikleridir. Temizliği yapılmayan kanalizasyonlar tıkanıklık ve yaşma yapabilir bu durumda yaydığı bakteri ve kötü kokularla, içerisinden çıkabilecek böceklerle mikrop yayma hızı da oldukça yüksektir. Siz ve çevrenizin sağlığı açısından düzenli olarak kanalizasyon temizliği yaptırmanızı öneririz.

Kanalizasyon Temizliği Ne Zaman Yapılmalıdır?

   Kanalizasyonlar yerleşim birimleri için en önemli alt yapılarındandır. Ancak uzman tesisatçınızın belirlediği belirli aralıklarla temizliği yapılmayan kanalizasyonlar virüs ve bakterilerin yayılması için zemin hazırlayacağından hem çevreyi hem de insan sağlığını olumsuz etkilemektedir.  Bu sebeple firmamızla irtibatta kalarak Ankara kanalizasyon temizliği için belirli periyodlarda kanalizasyon temizliği işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

   Aynı zamanda tıkanıklığın habercisi olan gider kokuları da size kanalizasyon temizliğinizin geldiğinin habercisi olabilir. Böyle bir sorunla karşı karşıya kaldığınızda kokuyu maskeleyip giderin taşmasını beklemek yerine vakit kaybetmeden kanalizasyon temizliğinizi yaptırmanızı öneririz.

Kanalizasyon Temizliği Kimlere Yaptırılmalıdır?

   Evler, işyerleri, fabrikalar sanayi tesisleri, hastaneler gibi yerleşim birimlerinin atıklarının yanı sıra yağmur suları da zaman için de kanalizasyonlarda temizlenme ihtiyacı gerektirir. En ufak bir tıkanıklık veya problemde sadece sorun yaşanan bölge değil çevre yerleşimlerde bu sorundan fazlasıyla payını almaktadır. Sorunun tespiti ve çözüm aşamalarında uzmanlarından yardım almamak iki katı etki yaratacak sorunlar açabilir.

  Tüm bu sorunların çözümü için Setaş Teknik olarak 1987’den beri kazanmıl olduğumuz tecrübeler ile Ankara kanalizasyon temizleme hizmetini ve diğer tesisat işlerinde pratik, hızlı, temiz, profesyonel bir çalışma sunarak yapmaktadır. Teknolojik ekipmanlarımız ile vermekte olduğumuz kanalizasyon temizleme hizmetimiz herhangi bir kırma işlemi olmadan sorunun tespitini yapar ve çözümü için size uygun fiyatlı kalite sunmaktadır.

Kanalizasyon Temizliği Nasıl Yapılır?

   Kanalizasyon denildiğinde yalnızca lağım akla gelmemeli. Kanalizasyon lağım kanalının yanı sıra pis ve atık suların tamamının özel kanallar aracılığıyla yerleşim yerlerinden uzaklaştırılmasıdır. Bu kanallar da teresubat birikmesi, künklerin veya boruların delinmesi, kırılması, çatlaması ya da bir başka sorunla karşı karşıya kalmanız halinde küf, kötü koku tıkanıklık, damlatma, tavan ve tabanda kabarma vb. Problemler ile karşılaşmanız olasıdır. Bu sorunların giderilmesi kadar sorun tespiti ve uygun çözüm yolunun bulunması da önemlidir.

   Kanalizasyonlar evsel atıkların yanı sıra kum, taş, çalı, yaprak yığını, kireç gibi cisimler tıkanıklığa sebep olmaktadır. Firmamız uzman kadrosu, teknolojik ekipmanları ile Ankara kanalizasyon temizleme hizmetinde öncelikli olarak tıkalı bölgenin tespiti için kameralı cihazlar kullanılır ve sorunu tespit eder. Sorun tespiti sırasında ki verilen tazyikli su da temizleme işlemine yardımcı olur. Tazyikli suyun açamadığı kısımda kamera ilerleyişi durur ve böylece tıkanıklık saptanmış olur. Sonra ki aşama 

Bu yazı toplam 700 kez görüntülendi.

Hizmetlerimizden yararlanmak ve detaylı bilgi almak için bizi arayın!

0532 664 38 46