Kanalizasyon Temizleme ve Açma

Kanalizasyon Temizleme ve Açma

KANALİZASYON TEMİZLİĞİ VE AÇIMI

    Kanalizasyonlar tüm yerleşim bölgelerinde temizliği çevre ve insan sağlığı açısından en çok önem arz eden alt yapı sistemleridir. Belirli aralıklarla temizliği yapılması gereken bu sistemler uzun süre kullanımda kaldığında veya çeşitli sebeplerden dolayı tıkanıklık yaşanabilir. Kanalizasyon borularını iç kanalizasyon boruları ve dış kanalizasyon boruları diye ayırmak gerekirse iç boruların ve dışta ki boruların boyutları birbirinden farklıdır.

   Kanalizasyon temizliği ve açımında mantık aynı olsa da farklı boyutlarda olan bu borular için farklı cihazlar kullanılmaktadır. Kanalizasyonlar temizliği yapılmadığı takdirde zaman içerisinde çeşitli sebeplerden dolayı tıkanabilir. Bu sebepler kimi zaman kir ve kireç olabileceği gibi kimi zaman da borularda erimeyecek cisimlerin giderlere atılmasıyla oluşur.

Kanalizasyon Temizliği Önemi

Kanalizasyonlarımız pis su atıklarını evimizden uzaklaştıran dolayısıyla yerleşkelerdeki en önemli alt yapı sistemlerinden biridir. Bu sebeple kanalizasyonlarda yaşanacak sorunlar yalnızca konforumuzu olumsuz etkilemez. Tıkanıklık ve taşma durumunda çevreye yayılabilecek atıklar, kötü kokular başlı başına mikrop ve virüs taşımaktadır. Özellikle hijyene verilen önemin en üst noktaya taşındığı günümüz şartlarında kanalizasyon temizliği ve açımı sağlığımız ve çevremiz açısından hayati önem taşımaktadır.

Kanalizasyon Açma İşlemi Önemi

   Kanalizasyon tıkanıklıklarına müdehale edilmezse bina içerisinde ki giderler de tıkanabilir. Dairelerde tavan ve taban da su basmasından dolayı kabarma ve dökülmeler yaşanabileceği gibi temel bina zeminini de olumsuz yönde etkileyebilir. Kanalizasyon temizliği ve açımı yapılmayan binalarda kötü koku, sinek ve böcek gibi sıkıntıların yaşandığıda görülmektedir.

Kanalizasyon temizleme ve açma işlemi yapılmadığı sürece etkilerinden bir çok insan olumsuz etkilenecektir. Sorunlar büyüdükçe veya çeşitlendikçe maliyet ve çözüm süreci de uzayacaktır. Bu sebeple kanalizasyon temizliği ve açımın da erken ve doğru müdehale oldukça önemlidir. Doğru müdehale doğru firma seçimi ile mümkün olacaktır.

Kanalizasyon Temizleme ve Açma işleminde Setaş Teknik

 Kanalizasyon temizleme ve açma uygulamalarında uzman kadromuz ve teknolojik cihazlarımız yüksek basınçla verilen tazyikli su ile boruları yıkanırken varsa tıkanıklıklarda açılır. Basınçla verilen suyun açamayacağı tıknalıklarda kameralı robot cihazlar kullanılır.

  Firmamız yılların vermiş olduğu deneyimlere ek olarak tüm kanalizasyon temizleme ve açma işlemlerinde, lavabo tıkanıklarında kameralı robot cihazlar kullanmaktadır. Bu cihazlar sayesinde boruların mevcut durumunu raporlayabilir, tıkanıklığa sebep olan cisimi veya tıkalı bölgeyi tespit edebilir. İstenirse görüntüler kaydedilerek müşteriye sunulabilir. Tespit edilen görüntülerin ardından robot cihaza uygun başlık takılarak varsa boruyu tıkayan cisim çıkarılır yoksa delici ve kırıcı başlıklar ile tıkalı bölgede ki kitle parçalanarak giderden gçnderilir böylece tıkanıklık açılır. Robot cihazlarda kullanılan delici, kırıcı başlıklar kullanılarak açılan tıkanıklarda kanalizasyon borularına zarar verilmemektedir.

Sizlerde evinizde herhangi bir tıkanıklık yaşanmaması için önceden belirli periyodlarda kanalizasyon temizliğinizi yaptırmalı tıkanıklık durumunda ise uzman ekiplerden yardım almalısınız.

Bu yazı toplam 516 kez görüntülendi.

Hizmetlerimizden yararlanmak ve detaylı bilgi almak için bizi arayın!

0532 664 38 46