Kanalizasyonlarda Bulunan Çekvalf'in Önemi ve Faydaları

Kanalizasyonlarda Bulunan Çekvalf'in Önemi ve Faydaları

Kanalizasyonlara Takılan Çekvalf'in Faydaları 

   Kanalizasyon kullanımında yaşanan sorunların en büyüğü her halde giderlerden gelen taşmadır. Tuvalet veya banyodan logarlerden gelen atıkların taşması her bireyin kabusu iken sorun bu aşamaya gelmeden önce engellemek çekvalf montajı ile mümkün olmaktadır.

Çekvalf Nedir?

Çekvalf özünde bir vana çeşididir. İçerisinden geçen akışkanın geri tepmesini engellemeye yarayan ve tek yönlü çalışan bir emniyet armatürüdür. Çekvalf montajı sırasında akım yönü evden belediyelerin ana kanalizasyon hattına doğru olacak şekilde yapılır. Evlerde, işyerlerinde, fabrika gibi tesislerde güvenle kullanılabilir bir üründür. Özellikle umumi olarak kullanılacak giderlerde kullanılması çevreye yayılabilecek kokuyu engelleyeceğinden ortam kalitesini ve konforunu artırır. Bu sebeple genel olarak kanalizasyon için gerekli bir ürün olarak sayılmaktadır.

Çekvalf Nasıl Çalışır?

Çekvalf montajı yapıldıktan sonra evde bulunan tuvalet veya banyo giderlerinden kanalizasyona akan pis sular çekvalfe geldiği zaman hafif basınçla açılabilen kapak pis su geçişi bittikten sonra kapanır olası taşmaların ve koku gibi sorunların önüne geçmektedir.

Çekvalf’ın Faydaları?

ü  Tuvaletlerden ve banyolardan gelen gider kokusu olarakta bilinen kötü kokunun bina içine salınımını engeller.

ü  Tuvalet taşmalarına engel olur.

ü  Rögarlarden gelen hamam böcekleri, lağım farelerinin ve küçük sineklerin tuvalet veya banyodan girişini engeller.

ü  Çekvalfler sızıntıların ve kaçakların önüne geçer.

Çekvalf Çeşitleri

     Kullanım alanlarına göre farklı yapılarda ve özelliklerde çekvalflar bulunmaktadır. Ancak çeşidi ne olursa olsun çekvalf çalışma mantığı ve amacı aynıdır. Tek yönlü olarak çalışırlar ve sağlanılan faydanın şiddeti hemen hemen aynıdır. Çekvalfler yalnızca kanalizasyonlara değil daire önü rögarlara, klozetlere veya ihtiyaç dahilinde uygun olan tüm rögarlara montajı sağlanabilir.

ü  Tilting Çekvalf

ü  Wafer Çekvalf

ü  Dual Tip Çekvalf

ü  Çalpara (swing) Çekvalf

ü  Disko Çekvalf

ü  Yaylı Çekvalf

ü  Toplu (Bilyalı) Çekvalf

   Eğer sizlerde tuvalet taşmalardan, lağım farelerinden, hamam böceklerinden, tuvalet sineklerinden ve kötü kokulardan sıkıldıysanız çözüm çekvalf montajında. Firmamız ile 


Bu yazı toplam 619 kez görüntülendi.

Hizmetlerimizden yararlanmak ve detaylı bilgi almak için bizi arayın!

0532 664 38 46