Kanalizasyonlar'da Çekvalf Montajı ve Tercihler

Kanalizasyonlar'da Çekvalf Montajı ve Tercihler

Kanalizasyonlarda Kullanılan Çekvalf'lerin Uzun Ömürlü Sağlam ve Üretim Açısından Belirli Standartları Karşılaması Gerekmektedir.

KANALİZASYON ÇEKVALF MONTAJI VE ÜRÜN TERCİHLERİ

   Binalar zaman içerisinde yıpranır ve aşınır. Dış cehpeden görünen deformasyon sıva, boya işlemleri ile yıpranmalar onarılır. Kapılarda otomatik sistemlere geçilir. Kısacası dış cephe estetiğe ve teknolojiye uyumlu hale getirilir. Bunun yanı sıra kanalizasyonlar alt yapı sistemi olduğundan yıpranmaları gözle gözülmez bu yüzden yenileme ve güncelleme ihtiyacı ancak sorun yaşandığında yapılır. Oysaki kanalizasyonlar da belirli periyodlarda temizlenmeli gerekli bakım ve onarımları yapılmalıdır.

  Yapılan bakımların en uzun süreli memnuniyet sağlaması için önerilen teknoloji basit bir vana sisteminden geçmektedir. Ankara çekvalf montajı günümüzde kullanımı oldukça yaygın olan uzun ömürlü ve tek yönlü akım sağlayan bir vanadır. Çekvalf montajı sonrası fayda göstermeye başlamaktadır.

Çekvalf Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir?

Çekvalf montajında ki işçilik kadar seçilecek olan çekvalf de oldukça önemlidir.

  • Paslanmaz klapeli kaliteli ürünler seçilmelidir.
  • Kanalizasyon çıkışlarınıza uygun kalınlık ve maddelerden üretilmiş çekvalf seçimi yapmalısınız.

 Çekvalf Montajı Nasıl Yapılmalıdır?

   Setaş teknik olarak Ankara çekvalf montajında uzman kadromuz ile profesyonel hizmet vermekteyiz. Montajını yaptığımız atık su çekvalfleri garantili ve kaliteli ürünlerden oluşmaktadır. Montajının hemen ardından yaşadığınız sorun ortadan kalkacak şekilde tasarlanmış olan çekvalflerin kullanımı her kanalizasyon için oldukça avantajlıdır.

   Çekvalf binaların ana kanalizasyonlarına monte edilebileceği gibi site benzeri çok katlı binalarda daire önü logar yada kanalizasyonlarına da montajı yapılabilir. Lağım faresi sorunu olan dairelerde sadece klozet altına da kurulabilir. Çekvalfler genellikle plastik borulara monte edilebileceği gibi beton borularada uygulanabilir. Ancak bu işlem oldukça zor olduğun plastik boru montajına göre işçilikli olacaktır.

    Ankara çekvalf montajında montaj yapılacak yer belirlendikten sonra ana vanadan su kesinsiti yapılır. Kanalizasyonda gerekli temizleme yapıldıktan sonra pis su borusu çıkışlarına çekvalf yerleştirmesi yapılır. Kontrol kapakları açık olan çekvalflerin montajı tamamlandıktan sonra ana vana açılarak binadaki dairelerden su dökülmesi istenir ve böylece çekvalf kontorlü de sağlanmış olur. Kapakların açılıp kapanma hızında, gelen suyun gidere dökülmesinde herhangi bir sorunla karşılaşılmadıyla kontrol kapakları kapatılır ve böylece çekvalf montajı sağlanmış olur.

Bu basit görünen işlem hayatınızda bir çok kolaylığı size sunarken uzman eller tarafından montajın yapılmaması ise yeni bir inşaat başlangıcı süreci demektir. Bu sebeple Ankara çekvalf montajı için profesyonel bir ekipten çekvalfin seçimi ve kurulumunda destek almanızı öneririz.


Bu yazı toplam 128 kez görüntülendi.

Hizmetlerimizden yararlanmak ve detaylı bilgi almak için bizi arayın!

0532 664 38 46