Kanalizasyon Taşkınlarında Çekvalfin Önlemi

Kanalizasyon Taşkınlarında Çekvalfin Önlemi

Yağmur ve Kanalizasyon Taşkınlarından Kaynaklı Su Hasarlarına Karşı Tek Yönlü Çalışan Çekvalf ' ler Bu Soruna Çözüm Getirmektedir.İstenmeyen Kötü Koku ve Farelere Karşıda Oldukça Etkili Olduğu Bilinmektedir Binadan Gelen Suyun Deşarj Olmasına Fakat Aksi Yönden Gelen Tehditlere Karşı Klepesi Kapanan Çekvalf Yapıyı Muhafaza Etmektedir.

KANALİZASYON TAŞKINLARI VE ALINAN ÖNLEMLER

 

Çeşitli sebeplere bağlı olarak gelişen kanalizasyon taşkınları, çevre ve insan sağlığını olumsuz etkiler ve hoş olmayan görüntülere sebep olur.

Kanalizasyonda meydana gelen taşkınları önlemek için öncesinde alınması gereken önlemler mevcuttur. Kanalizasyon boruları içinde zamanla biriken atıklar tıkanmaların önde gelen sebeplerindendir. Kanalizasyon borularının çapı 30cm civarındadır. Şehir içi alt yapısında periyodik olarak temizlenmez ve bakımı yapılmaz ise bunun sonucunda tıkanmalar ve sonrasında kanalizasyon taşkınları yaşanması kaçınılmazdır. Gelişmiş şehirlerde altyapısı sağlam ve gerekli bakımlarının yapıldığı kanalizasyon sistemlerinde taşkınlara rastlanmaz.

Binaların hızla arttığı özellikle büyük şehirlerde kanalizasyon alt yapısı büyük önem taşımaktadır. İnsanların da evlerinde veya işyerlerinde kanalizasyon sisteminin başlangıcı olan lavabo ve tuvaletleri kullanırken dikkatli ve özenli olmaları gerekmektedir. Tuvaletlere atılan ıslak mendil, peçete, katı maddeler, temizlik bezleri gibi suda erimeyen cisimler kanalizasyonlarda birikerek tıkanmalara sebep olabilir. Ayrıca mutfak lavabolarını da kullanırken aynı özeni göstermeliyiz. Özellikle atık yağları lavabolardan dökmeyerek çevreye zarar vermemiş oluruz. Bunun yanında yağların kanalizasyon borusuna yapışarak diğer atıkları da tutarak tıkanıklık oluşturmasını engellemiş oluruz. Ayrıca yağmurlarla sürüklenen çöpler, yapraklar kanalizasyon borularında birikerek kanalizasyon tıkanmalarına ve dolayısıyla taşkınlara sebep olmaktadır.

Tüm bu kanalizasyon taşkınlığına neden olan etkenleri önlemek adına öncelikle insanları bilinçlendirmek gerekmektedir. Daha sonra kanalizasyonların bakım ve onarımının düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Bu olası taşkınlar için alınabilecek en etkili yoldur. Bakımı yapılan kanalizasyon sisteminde tıkanıklık olmayacağından ani bastıran sağanak yağışların sonucu olan kanalizasyon taşkınları da yaşanmayacaktır. Ayrıca kanalizasyon borularındaki kırıklar, çökmeler, çatlakların da bakımı yapılarak kanalizasyon taşması engellenmiş olur. Ankara’da hizmet veren Setaş Tesisat firması her türlü kanalizasyon tamir, bakım, tıkanıklık açma konusunda uzman kadrosu ile siz müşterilerinin hizmetindedir.


Bu yazı toplam 16048 kez görüntülendi.

Hizmetlerimizden yararlanmak ve detaylı bilgi almak için bizi arayın!

0532 664 38 46