Kanalizasyon Açma Teknikleri

Kanalizasyon Açma Teknikleri

Kanalizasyon Açma ve Temizleme İşlerinde Elektrikli Cihazlar veya Yüksek Su Basınçlı Makineler Kullanılmaktadır İç Hat Arızalarında Elektrikli Makineler Ön Plana Çıkarken Dış Hat Tıkanıklıklarında Vidanjör'ler Oldukça Sağlıklı Sonuçlar Vermektedir

Kanalizasyon Açma Teknikleri

 

Kanalizasyon sistemleri pis suların ve yağmur sularının sürekli biriktiği bir sistemdir. Kanalizasyon sistemi bir nevi depo görevini görmektedir. Evlerde, iş yerlerinde kısacası kanalizasyon sistemi olan bütün binalarda hareket halinde olan suların bu depoya ulaşabilmesi için kanalizasyon boruları kullanılır.

Kanalizasyon sisteminde borulardaki akışı engelleyen bir takım yabancı cisimler veya birikintiler sonucu kanalizasyon borusunda tıkanmalar meydana gelmektedir. Kanalizasyon borusunda meydana gelen tıkanıklık oldukça büyük bir sorundur. Bu sorunun vakit geçirmeden halledilmesi gerekir. Tıkanmış kanalizasyonların açılmasında uzman kadro ve uzman ekipman önemlidir. Klasik yöntemler kullanılarak açılmaya çalışılan kanalizasyon tıkanıklıkları hayli uğraştırıcı olacak ve istenilen sonucu vermeyecektir. Günümüz teknolojisi kullanılması, istenilen sonuca hem daha hızlı ulaşmamızı sağlayacak hem de sonuç daha memnun edici olacaktır.

Kanalizasyon açma teknikleri oldukça önemlidir. Uzman firma tarafından kullanılan çeşitli ekipmanlar kanalizasyon açma konusunda iş bitirici bir sonuca ulaştırır. Kanalizasyon açmada kullanılan makineler kanalizasyonun derinliklerine kadar ulaşmaktadır. Ayrıca kameralı görüntüleme sistemi de tıkanıklık olan yeri tespit etmektedir. Kameralı görüntüleme sisteminin tam tespiti sayesinde tıkalı olan bölgeyi bulmak için gereksiz kazı çalışması olmayacaktır. Tıkalı olan bölgenin tam tespiti sayesinde sadece işlem o bölgeye uygulanacaktır. Tıkanıklığın tespitinden sonra kanalizasyon açma işlemi yapılacaktır. Tıkalı olan kanalizasyon sistemini kamerayla tespit ettikten sonra kanalizasyon açma makineleri ile müdahale edilir. Kanalizasyonun tıkanma sebebine göre makineye uygun başlık takılarak açma işlemi gerçekleştirilir.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte kullanılmaya başlanan gerek kamera sistemi, gerekse tıkanıklık açmada kullanılan makineler hem tesisat firmalarının hem de kanalizasyon sorunu yaşayan insanların hayatını oldukça kolaylaştırmıştır. Hem maddi kaybın hem de zaman kaybının da önüne geçmiştir.

 

Setaş Tesisat firması her türlü kanalizasyon sorununun da teknolojinin getirisi olan kanalizasyon açma tekniklerini kullanarak siz müşterilerimizi hem maddi hem de zaman olarak zor durumda bırakmadan sonuca ulaştırmaktadır.

Bu yazı toplam 17250 kez görüntülendi.

Hizmetlerimizden yararlanmak ve detaylı bilgi almak için bizi arayın!

0532 664 38 46