Kanalizasyon Pis Su Çekvalfi Nasıl Takılır

Kanalizasyon Pis Su Çekvalfi Nasıl Takılır

İstenmeyen Kanalizasyon Suyu Kötü Koku ve Farelere Karşı Tek Yönlü Çalışan Mekanizma Olan Çekvalf'ler Metal ve Plastik Klape Olarak İkiye Ayrılmaktadır.Ölçülerine Görede Farklılık Gösterir Ankara Genelinde Alt Yapılara Takılan Çekvalf İstenmeyen Olumsuz Durumlarda Emniyet Tedbiri Olarak Kullanılmaktadır.

KANALİZASYONLARDA ÇEKVALF MONTAJI

 

Kanalizasyonlarda çekvalf montajının amacı lağım suyu basmasını önlemek, kanalizasyon geri tepmesini önlemek, lağım faresi ve lağım kokusunu önlemektir. Çekvalf, kanalizasyon sistemine monte edilen ve tek yönlü çalışan önleyici bir mekanizmadır. Akım yönü evden ana kanalizasyon hattına doğrudur.

Tuvalet ve banyolardan çıkan pis sular bu mekanizmanın içine geldiğinde hafif basınç ile kapak açılır ve pis su buradan geçerek ana kanalizasyon hattına ulaşır. Banyo ve tuvaletlerden gelen pis su akışı durduktan sonra çekvalfin kapağı kapanır. Kanalizasyon hattı ve bina arasındaki bağlantı kesilir. Çekvalfin kapağının kapanması ile birlikte kanalizasyon tesisatından binalara geçecek olan problemler önlenmiş olur. Kanalizasyon geri tepmesi ve lağım basması bunlardan biridir.

Kanalizasyon giderindeki sorunlar, lağım gideri tıkalı olan binaların kanalizasyon gideri verimli çalışmamasına rağmen üst katlardaki bina sakinlerinin tuvaletleri kullanmaya devam etmesi sonucu oluşan atık sular, tıkalı olan kanalizasyon giderinden akış sağlayamadığından zemin katta bulunan ev ve işyerlerinin tuvaletlerinden lağım suyu geri teper. Bodrum ve zemin katlara çekvalf monte edildiği zaman bu tip sorunlar engellenmiş olur.

Lağım kokusu da kanalizasyonlarda meydana gelen önlenmesi gereken bir sorundur. Kanalizasyon tesisatı eski olan veya yeteri kadar iyi eğim verilmediği için tesisatın çeşitli yerlerinde yağlanmalar ve kireçlenmeler ağır kokulara sebep olur. Kanalizasyon borularındaki kırık ve çatlaklar pis suyun sızmasına ve bunun sonucunda toprağın siyahlaşmasına, lağıma dönüşmesine ve kötü bir lapım kokusuna sebep olur. Ana logara veya dairenin logarına çekvalf monte etmekle bu kötü koku sorunu da önlenmiş olur.

Kanalizasyonlardaki diğer bir sorun olan lağım fareleri ve böcekler. Bu sorun da çekvalf kullanılarak üstesinden gelinebilecek sorunlardandır. Ana kanalizasyon hattından gelen lağım faresi bu mekanizmadan geçmeye çalışacak ancak çekvalfin kapağı açılmadığı için geçemeyecektir. Bu da tuvalet ve banyo giderinde fare çıkar korkusuna son verecektir.

Setaş Tesisat firmasını arayarak çekvalf montajını en kısa sürede yaptırabilir ve kanalizasyonda yaşanacak bu tip sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Çekvalf nerelere nasıl takılır/çekvalf fiyatları/çekvalf nedir/çekvalf nasıl takılır/ankara çekvalf/çekvalf takma ankara


Bu yazı toplam 18673 kez görüntülendi.

Hizmetlerimizden yararlanmak ve detaylı bilgi almak için bizi arayın!

0532 664 38 46