Tuvalete Kaçan Yada Düşen Cisimler Hakkında Faydalı Bilgiler

Tuvalete Kaçan Yada Düşen Cisimler Hakkında Faydalı Bilgiler

Tuvaletlerde Oluşan Tıkanmaların Başlıca Sebepleri Yanlışlıkla Düşen veya Kaçan Nesnelerdir Bu Gibi Durumlarda Yapmanız Gereken Bazı İşlemleri Sizinle Paylaşmak İstedik

Tuvalete Düşen veya Kaçan Cisimler Nasıl Çıkarılır?

Tuvaletlerin tıkanma sebeplerinden biri de tuvalete düşen cisimlerdir. Bunlar bazen dikkatsizlik sonucu olabildiği gibi bazen de çocukların tuvalet veya klozette oyun amaçlı başlattıkları cisimlerdir. Cep telefonu, alyans, bileklik gibi tuvalete düşen eşyaları etrafımızda duymuşuzdur. Ayrıca çocukların bilinçsizce attıkları oyuncaklar, küçük toplar gibi eşyaların da tuvalete atıldığına şahit olmuşuzdur. Bu durum oldukça can sıkıcıdır. Bu eşyaların büyüklüğüne göre tuvaletten çıkarma işlemi değişmektedir. Tuvalete düşen cisim görünür bir yerde ise ilk işimiz elimize giyeceğimiz, kolumuzu da kapatan bir plastik eldivenle almaya çalışmak olacaktır. Tuvaletteki cismi çıkarma sırasında su dökmemeliyiz. Su dökme işlemi, tuvaletteki cismin ileriye doğru gitmesine sebep olacaktır.

Tuvalete kaçan cisimleri çıkarmak için tuvalet teli kullanmak da bir yöntemdir. Tuvalet açma teli yoksa tel bir askıyı da düz hale getirip ucuna kanca şekli vererek de bu telden faydalanabiliriz. Telin ucundaki kanca şekli tuvalete kaçan cismi almamıza yardımcı olacaktır. Uygulama sırasında da tuvalete su dökülmemesi gerekmektedir. Özellikle yüzük, küpe, bileklik gibi değerli eşyalarınız tuvalete düşmüş ise dökeceğiniz su ile bu eşyaların gider borusuna kaçmasına sebep oluruz. Tuvalet açma teli veya askı ile yaptığımız tel bu tip eşyaların alımını kolaylaştıracaktır.

Ayrıca tuvalete düşen eşyaları çıkarmak için pompalama yöntemi de kullanılabilir. Pompalama yöntemi genellikle büyük cisimlerde daha iyi sonuçlar verir. Yüzük, küpe, kolye ve buna benzer küçük cisimler için pek de faydalı olmamaktadır. Tesisat ustalarının kullandığı vakumlu pompalar bu iş için daha etkilidir. Elle denediğimiz yöntemler sonuç vermiyorsa bir tesisat firmasını arayarak yardım istemek en doğru yol olacaktır. Özellikle tuvalete düşen değerli eşyalarımıza bir tesisat ustasından yardım alarak ulaşabiliriz.

Bu yazı toplam 10850 kez görüntülendi.

Hizmetlerimizden yararlanmak ve detaylı bilgi almak için bizi arayın!

0532 664 38 46