LOGAR AÇMA VE TEMİZLEME 

Logar aslında yer altı bacalarıdır. Yeraltında, kanalizasyonda yaşanan problemleri çözmek için kullanılır. Silindirik şeklinde ve demir kapaklıdır. Şehirlerde atık suların taşınması için kurulan kanalizasyon alt yapısında değişik sebeplerden dolayı tıkanıklıklar yaşanmaktadır. Böyle bir durumla karşılaşıldığında logar kapağı açılır ve logar temizleme ekipleri içeri girer. Tıkanıklığı tespit etmek ve bu tıkanıklığı giderme görevini yerine getirirler. Yerleşimin yoğun olduğu bölgelerde kanalizasyon gider borularının uzun süre tıkalı kalması büyük bir sorundur. Özellikle ani yağmur yağışlarında bu tıkanıklıklar kanalizasyonların yeteri kadar suyu tahliye edememesi ve taşkınlara sebep olur.

Yağmur sonrasında tıkalı kanalizasyonların olumsuz bir sonucu yolları lağım sularının basması ve etrafa yayılan son derece rahatsız edici kötü koku ve etrafa yayılan mikroplar insan sağlığını son derece olumsuz etkileyecektir. Çevrede herhangi bir logardan kötü kokular geliyorsa bu orada bir tıkanmanın olabileceğinin işaretidir. Ayrıca evlerimizdeki lavabo ve tuvaletlerden gelen kötü kokular da logarlardaki tıkanıklıklardan olabilir.

Kanalların tıkanmasının en büyüknedeni insanların özensiz davranışlarıdır. Tuvaletlere atılan katı cisimler, ıslak mendiller tıkanıklığın başlıca sebepleridir. Aslında, mutfak lavabosuna döktüğümüz yemek artıkları ve yağ atıkları da tıkanmanın sebeplerindendir. Ayrıca kanal tıkanıklığının bir başka sebebi de yağmur sularının sürüklediği yaprak ve dal parçalarıdır. Çevreye atılan çöpleri de unutmamak gerekir.

Ankara gibi büyük şehirlerde logar tıkanıklığı sık rastlanan bir durumdur. Logar temizleme işlemine başlamadan önce tıkanıklığın yerinin tespit edilmesi gerekir. Kanal görüntüleme sistemi sayesinde bu tespiti yapmak oldukça kolay olmaktadır. Gelişmiş teknolojiyi kullanarak önce tıkanıklığın yerini tespit ederiz, sebebini buluruz ve son olarak da en uygun çözümle sonuca ulaştırırız.

Ankara logar temizleme hizmetlerinde uzman kadromuzla siz müşterilerimizin memnuniyeti için çalışmaktayız. Logar tıkanıklığı, periyodik logar temizliği konusunda uzman kadromuz en iyi sonucu en uygun fiyatlarla siz müşterilerimizin hizmetindedir

Hizmetlerimizden yararlanmak ve detaylı bilgi almak için bizi arayın!

0532 664 38 46