Ankara Kanalizasyon Açma ve Temizleme Hizmetleri 

 

Kanalizasyon şehirlerde pis suların şehir dışına atılmasını sağlayan bir sistemdir. Kanalizasyon tıkanmasının başlıca sebebi kanalizasyona atılan yabancı maddelerdir. Kanalizasyona atılan yabancı maddeler zaman içerisinde birikerek tıkanır ve su geçişini engeller. Kanalizasyon temizlemedeki amaç kanallardaki kötü kokuyu engellemek ve tıkanmış kanalizasyon borusunun tıkanıklığını temizleyerek açmaktır. Teknoloji sayesinde kameralı görüntüleme sistemiyle işler oldukça kolay bir hal almıştır. Kameralı görüntüleme sistemiyle tıkalı bölge tespit edilmekte ve o bölge temizlenerek açılmaktadır. Tıkalı bölge tespit edilerek robot cihazlarla temizlenerek açılır ve basınçlı su ile temizlenmesi sağlanır. Tıkalı kanalizasyon temizlenmezse oradan geçmesi gereken pis sular insanların kullandığı alanlara yayılır. Farklı yerlerden gelen cisimler, atıklar kanalizasyonda birikerek kanalizasyonun taşmasına sebep olur. Bu durumda kanalizasyon temizliği yapılmazsa pis su toprağa karışır, oradan da insanların içtiği sulara geçer. Bu da birçok salgın hastalığın sebebi olabilir. Birçok salgın hastalığın sebebi kanalizasyon atıklarının içme suyuna karışması nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Temizlenmeyen kanalizasyon çevreye kötü kokular yayar ve orada yaşayan insanları oldukça rahatsız eder.

 

Hızla büyüyen şehirlerde binaların ve nüfusun artması ve bunun sonucu olarak da alt yapının zaman zaman yetersizliği kanalizasyon sorunlarına sebep olmaktadır. Binaların tesisatlarının tıkanması kanalizasyon alt yapı yetersizliğinden kaynaklanmaktadır. Bu durum insan sağlığını da olumsuz etkilemektedir. Böyle bir tıkanıklık durumuyla karşılaştığımızda arızanın hızlı bir şekilde giderilmesini sağlamalıyız. Ankara'da hizmet veren Setaş Tesisat sorununuzu hemen tespit etmekte ve çözüme ulaştırmaktadır.

 

İlerleyen teknoloji sayesinde bu işlem oldukça kolay bir hal almıştır. Çözüme ulaşmak da bir o kadar hızlı olmaktadır. Gelişmiş teknoloji sayesinde kırıp dökmeden sorunlu olan bölge tespit edilmektedir. Tespit sonrası işlemler de daha hızlı yapılmakta ve çözüme ulaştırılmaktadır. Kanalizasyon tıkanıklığı tespit edilir edilmez temizlenmesi gerekmektedir. Bekletilen sorun sonrasında daha büyük bir arıza olarak karşımıza çıkacaktır. Bu sebeple kanalizasyonda karşılaşılan sorunları tesisatçıya bildirmek ve çözüme ulaştırmak için zaman kaybetmeden harekete geçmeliyiz. Bu bize maddi manevi kazanç sağlayacaktır.

Hizmetlerimizden yararlanmak ve detaylı bilgi almak için bizi arayın!

0532 664 38 46