ANKARA LOGAR AÇMA

Su giderleri ve kanalizasyonlar için belirli aralıklarla açılan genelde silindirik şeklinde olan yer altı boşluklarına logar denir. Herhangi bir sorun veya tıkanmada bu boşluklara müdahale edilebilir. Ankara Etlik’te hizmet veren firmamız logar temizleme, tıkanıklık sorununu gidermede tecrübeli ekibimiz ve son teknoloji ekipmanlarımızla sorununu en kısa zamanda çözüme ulaştırmaktayız. Logarlar herhangi bir tıkanıklık sorununda duruma müdahale etmek için kullanılan yer altı bacalarıdır. Logarların üzerindeki logar kapağı oluşabilecek tehlikelere karşı alınmış bir önlemdir.

Tıkanma sorunu sırasında logar bacalarının bağlı olduğu pis su giderleri tıkanır. Gider borularının tıkanması pis suyun gidecek yer bulamaması ve pis suyun rogar bacalarından taşması ile sonuçlanmasıdır. Yoldan geçerken pis koku ve rogar kapağından taşan suda gider borusunda tıkanıklık olduğunun işaretidir. Bu tip sorunlarla karşılaşmamak adına rogarların tıkanmasını beklemeden giderlerin düzenli bir şekilde kontrol edilmesi ve temizlenmesi gerekmektedir. Böyle önceden önlemlerin alınmasıyla kötü koku, taşma gibi insanlara zarar veren ve rahatsız eden durumların oluşmasını engellemiş oluruz.

Genel kanalizasyon gideri belediye vidanjör aracının sorumluluğu altındadır. Tıkalı olan giderlerin bina ana logarına kadar olan kısmı bina sakinlerinin sorumluluğu altındadır. Ana logardan sonra olan kısmın temizlenme işlemi belediyeye aittir. Bina sorumluluğundaki tıkanıklıklar bina sakinlerine aittir. Ankara gibi büyük şehirlerde logar tıkanıklığı sık yaşanan bir sorundur. İnsanların duyarlı davranmadan yerlere attıkları çöpler, dökülen yapraklar ve ağaç dalları tıkanıklığa sebep olmaktadır.

Tıkanıklık sorununun en sık yaşandığı durum ise yağmurun şiddetli yağdığı dönemlerdir. Şiddetli yağan yağmur logar bacalarına gelir ve orada atık su giderlerinde birikir ve tıkanıklık sorununa sebep olur. Çevrede bulunan inşaat atıkları da tıkanmanın bir başka sebebidir. Logar tıkanıklığı açma işlemine öncelikle tıkanıklığı yeri ve sebebi tespit edilerek başlanır. Kanal görüntüleme cihazları sayesinde bu ön çalışma rahatlıkla yapılıp sorun tespit edilmektedir. Teknolojinin gelişmesiyle vidanjör araçları ve görüntüleme cihazları tıkanıklığın yerini tespit etmekte, daha sonra tıkanıklığın sebebine göre uygun çözeltilerle tıkanıklık açma işlemine başlanır. Ankara logar açmada uzmanlaşmış kadromuz yaşamış olduğunuz her türlü kanalizasyon sorunlarınızı en kısa zamanda çözüme ulaştırmak için hizmetinizdedir. Logar kapağı kapatılan baca anlamına gelmektedir. Şehirlerde atık suların taşınması için kurulmuş bir kanalizasyon sistemidir. Kanalizasyon alt yapısında çeşitli nedenlerle tıkanma yaşanabilmektedir. Bu tip tıkanma durumunda logar kapakları açılır, içeri logar temizleme ekipleri girer. Bu ekipler tıkanıklığın nedenini bulmak ve sorunu çözüme ulaştırmak için çalışırlar. İnsanların yoğun olarak yaşadığı şehirlerde kanalizasyon gider borularının uzun süre tıkalı kalması büyük sorunlara ve çevre kirliliğine sebep olabilir. Ani yağmur durumunda da tıkanıklıklar kanalizasyonların yeteri kadar suyu tahliye edememesine ve taşkınların oluşmasına sebep olur. Kanalizasyondan çevreye yayılacak olan pis suların etrafa yaydığı kötü koku bir yana sağlığımıza zarar verecek mikropları da etrafa yayacaktır. Bu insanlarda hastalıklara ve salgın hastalıklara sebep olabilmektedir. Yoldan geçerken logarlardan gelen kötü kokular logarlarda tıkanıklık olabileceği anlamına gelir. Bu bazen evimizde lavabo ve tuvaletten gelen kokularla da kendini belli etmektedir. Bu tip şüpheli durumlarda Ankara tıkanıklık açma konusunda uzman Setaş tesisat sizlerin hizmetindedir.

Hizmetlerimizden yararlanmak ve detaylı bilgi almak için bizi arayın!

0532 664 38 46