ANKARA TUVALET AÇMA

Tuvalet tıkanıklığı günümüzde çok rastlanan bir tıkanıklık sorunudur. Tuvalet tıkanıklıklarının başında da kullanıcıların tuvaletleri yanlış kullanması gelmektedir. Kullanıcıların dikkatsizliği sonucu veya umursamadıkları için tuvalet ve klozetlerde bu sorunla sıkça karşılaşılmaktadır. Tuvalete atılan tuvalet kağıtları, ıslak mendiller, katı cisimler, temizlik bezi gibi şeyler tuvaletlerin tıkanmasına sebep olmaktadır.

Tuvalet tıkanıklıklarının bir diğer sebebi ise gider borularının eğimidir. Gider boruları döşenirken eğimin %3 olması en ideal ölçüdür. Bu eğim sayesinde pissu boru içerisinde rahatlıkla ilerler ve katı cisimleri de birlikte ana gider hattına sürükler. Bu boruların eğiminin daha az olması suyun yavaş akmasına ve zamanla tıkanmasına sebep olur. Bu eğimin fazla olması da suyun hızlı akışından dolayı katı cisimleri sürükleyememesine sebep olacağından fazla eğimde tıkanıklık sebebi olacaktır.

Tuvalet ve klozet tıkanıklıklarının bir diğer sebebi de ana gider hattı kaynaklıdır. Ana gider hattında oluşan tıkanıklıklar doğrudan tuvaleti de etkilemektedir. Özellikle çok katlı binaların en alt katında oturuyorsanız ana gider hattında yaşanacak tıkanıklıklar tuvaletinizde veya klozetinizde taşma olarak kendini gösterecektir. Tuvalet tıkanıklığını açmak için internet sitelerinde bir çok tavsiye verilmektedir. Bu yöntemler günü kurtarmak adına işe yaramış gibi görünsede asıl tıkanıklık sebebini sonuca ulaştırmaz. Tuvalet tıkanıklıklarında sorunu gidermek için kesin çözüm robot cihazla tıkanıklık açma yöntemidir. Robot cihazlarla tıkanıklık aşma işleminde kırma dökme olmadan sonuca ulaşılmaktadır. Tuvalet tıkanıklığı açmak için öncelikle kameralı görüntüleme cihazı ile tıkanan tuvaletin gider borusu incelenerek işe başlanır. Sonra tıkanıklığın sebebi tespit edilir. Tıkanıklığa sebep olan cismin durumuna göre robot cihazın aparatları seçilir. Uygun aparat takıldıktan sonra tıkanıklık açma işlemine başlanır. Bu aparatlar tıkanıklığın durumuna göre ya parçalama işlemi yapar, ya da çekip çıkarma işlemi yaparak tıkanıklığa sebep olan cismi ortadan kaldırır. Tıkanıklık açma işlemi sonuca ulaştıktan sonra gider borusu tekrar kontrol edilir. Bu da sorunun kesin sonuca ulaşması için yapılan son kontroldür.

Ankara’da tıkalı tuvalet açma işleminde uzman olan Setaş Tesisat sorunsuz çözüm için siz müşterilerimizin hizmetindedir.

 

Etiketler:

Yenimahalle Tuvalet Açma,Keçiören Tuvalet Açma,Mamak Tuvalet Açma,Çankaya Tuvalet Açma,Altındağ Tuvalet Açma

Tıkalı Tuvalet Açma Ankara,Tıkalı Tuvalet Açma Fiyatları,Tuvalet Açma,Tuvalet Aç,Tıkalı Tuvalet Nasıl Açılır

Hizmetlerimizden yararlanmak ve detaylı bilgi almak için bizi arayın!

0532 664 38 46