Tıkalı Mutfak Lavabo Gideri Açma

 

Mutfak giderleri çeşitli nedenlerden dolayı tıkanabilmektedir. Sık tekrarlanan tıkanıklıklarla ilgili profesyonel destek almak, sorunun ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Tıkalı mutfak gideri açma hizmetini profesyonel ekipleri ve son teknoloji ile geliştirilen cihazları ile sunan firmamız, tıkalı mutfak gideri nedeni ile geri taşmaların önüne geçmektedir. Tıkanan mutfak giderlerinde yenilenen bu sorunların çözümü için lavabo açıcı gibi kimyasallar kullanmak, tesisata zarar verebilmektedir. Bu nedenle kimyasal kullanılması tavsiye edilmemektedir. Mutfak giderlerinin tıkanmasındaki en önemli etmek yemek artıkları ile bitkisel yağlardır. Artıkların ve yağların dökülmesi önlenemediğinde sonu tadilata varan sorunlara neden olmaktadır. Mutfak giderinin tıkanmasının önüne geçilmesi için bulaşık yıkarken tabakların dibinde kalan yemek artıklarının biriktirilerek çöpe atılması gereklidir. Aksi halde yemek artıkları bitkisel yağlarla birleşerek sifonun ya da mutfak gider borusunun içinde birikmekte, bu da suyun önünün kapanmasına neden olmaktadır. Mutfak giderinin su çekmemeye başlaması durumunda tıkanıklığın ilk aşamasının başladığı bilinmelidir. Müdahale edilmezse sorun daha da büyümekte, atık suyun taşması gibi bir durum ortaya çıkmaktadır. Böyle bir durumla karşı karşıya kalındığında profesyonel tıkalı mutfak gideri açma hizmetini sunan firmalarla irtibat kurulmalıdır. Firmamız, robot tıkanıklık açma cihazı ile tıkalı mutfak giderlerini kolayca açmaktadır.

Mutfak giderleri kimi zaman işçilik hatası nedeniyle de meydana gelmektedir. Giderin yapımı sırasında belli bir açıda eğim verilmemesi, ne kadar dikkatli kullanılırsa kullanılsın tıkanıklığa neren olmaktadır. Böyle bir durumda tadilat yapmadan sorunun kesin olarak çözülmesi mümkün değildir. Bu tip sorunlarda da firmamız kesin çözüm sunmaktadır. Gider borularını yeniden inşa eden firmamızdaki profesyonel ekipler, doğru eğimle boruları yeniden tasarlamakta ve tıkanıklık sorunlarına kalıcı çözüm sunmaktadır. Hatalı kullanım sonucu tıkanan giderler de robot tıkanıklık açma cihazları ile açılmaktadır. Firmamız, özel olarak tasarlanan cihazlarla tıkalı mutfak gideri açma işlemini gerçekleştirmektedir. Mutfak giderleri birden fazla nedenle tıkanabilmektedir. Borulara gerekli olan eğimin verilmemesi durumunda tıkanıklık meydana gelebileceği gibi mutfak borusundan aşırı yağlı su gönderilmesi de soruna neden olabilmektedir. Bunun yanı sıra mutfak giderine çamaşır ya da bulaşık makinesi bağlı olması durumunda, yağ ve elbise iplikleri birleşmekte, dirsek olarak nitelendirilen dönemeçlerde katı bölüm meydana getirebilmektedir. Yan daire ile ortak gider kullanılması durumunda da yine tıkanıklık sorunu olabilmektedir. Böyle durumda da tıkalı mutfak gideri açma hizmeti için firmamızla irtibat kurulması yeterlidir. Mutfak ana gider borusunun üstünün açık bırakılması da tıkanıklığa neden olmaktadır. Çatıdaki uç açık bırakıldığında düşen yaprakların ana boruda tıkanıklığa neden olduğu bilinmektedir. Bu kısımların üzerinin kapatılması gereklidir. Ana hatlardaki hatalı bağlantılar da mutfak giderlerinin tıkanması için başka bir nedendir.

Mutfaklar, gündelik hayatta en fazla kullanılan bölümlerin başında gelmektedir. Bu nedenle mutfaklarda lavabo tıkanıklıklarının meydana gelmesi kaçınılmazdır. Özellikle restoran, otel gibi yerlerde lavabo tıkanıklıklarına sıklıkla rastlanılmaktadır. Bu tip sorunların meydana gelmemesi için öncelikle tesisatın doğru bir şekilde döşenip döşenmediğine dikkat edilmelidir. Hata varsa uzman ekiplerden destek alınmalıdır. Aksi takdirde mutfak tıkanıklığı ile sıkça karşılaşmak söz konusudur. Meydana gelen tıkanıklıklar da tıkalı mutfak gideri açmahizmetini modern cihazlarla sunan firmalardan destek alınmalıdır. Tıkanıklığın önlenmesi için lavabo süzgeci kullanmak da doğru bir yöntemdir. Bu sayede yemek artıklarının gider borusunda katılaşması engellenmektedir. Tıkanıklık olduğunda kimyasallar kullanmak yerine basınç uygulanması daha doğrudur. Ayrıca zaman zaman lavabonun alt kısmından gidere bağlanan sifon borusu temizlenmelidir. En doğru yöntem ise tıkalı mutfak gideri açma işlemi için profesyonel yardım almaktır.

Hizmetlerimizden yararlanmak ve detaylı bilgi almak için bizi arayın!

0532 664 38 46