Mutfak Tıkanıklığı Açma 

 

Mutfak giderleri yanlış kullanımın dışında hatalı tesisatlar nedeni ile de tıkanabilmektedir ve böyle bir sorunla karşı karşıya kalındığında mutfak tıkanıklığı açma hizmetini profesyonel olarak sunan firmalardan hizmet alınması tavsiye edilmektedir. Mutfak gideri tıkanıklığı nedeniyle atık suların geri taşması söz konusu olabilmektedir. Tıkalı mutfak giderlerini açmak için kimyasal lavabo açıcıların kullanılması durumunda tesisata zarar verebilmektedir. Ayrıca kimyasal kullanmak da kalıcı bir çözüm oluşturmamaktadır. Mutfak giderlerinin tıkanmasındaki en büyük neden, yemek artıklarının ve yağların dökülmesidir. Bu yapılmaya devam ettiği sürece tadilata gidebilen sonuçlarla karşı karşıya kalınması söz konusu olabilmektedir. Oysa ki böyle sorunları engellemek basittir. Mutfak tıkanıklığını önlemek için yemek artıklarının evyenin içine koyulan özel bir aparatın içinde toplanması ve çöpe atılması yeterlidir. Aynı şekilde yağların da evyeye dökülmemesi de mutfak tıkanıklığını önleyecektir. Buna dikkat edilmediğinde yemek artıkları ve yağlar birikerek sifonun ya da mutfak giderinin içinde tıkanıklıklara neden olacaktır. Suyun evyeden yavaş gitmesi, mutfak tıkanıklığının ilk aşamasını göstermektedir. Bu sırada önlem alınmazsa zaman içinde suyun hiç gitmediği durumla karşı karşıyla kalınacaktır.

Mutfak giderinin tıkanması her zaman kullanım hatasından kaynaklanmaz. Kimi zaman tesisatın yanlış döşenmesi de mutfak gideri tıkanıklığına neden olabilmektedir. Uzman olmayan tesisatçıların belli bir açı vermeden döşediği gider boruları, ne kadar özenle kullanılırsa kullanılsın tıkanmaktadır. Böyle bir durumda onarım yapılmadan sorunun çözülmesi mümkün değildir. Firmamız, böyle durumdaki mutfak tıkanıklığı açma hizmetini kırmadan dökmeden yerine getirmektedir. Ayrıca firmamız, hatalı açı ile tasarlanmış gider tesisatını da gerekli olan eğimle yeniden döşemektedir. Bunun için firmamızda uzman tesisatçılar hizmet sunmaktadır. Hatalı kullanım nedeni ile yaşanan tıkanıklık sorunları da özel olarak geliştirilmiş cihazlarla herhangi bir yerin kırılmasına gerek kalmadan açılmaktadır. Firmamız, tıkalı mutfakları kameralı robotlar ile gerçekleştirmektedir. Mutfak giderleri, genel olarak mutfak gider borusuna yeterli eğim olmadığından, mutfak borusundan aşırı yağlı su gönderildiğinden, mutfak borusuna çamaşır veya bulaşık makinesinin bağlı olması gibi nedenlerden dolayı tıkanabilmektedir. Özellikle mutfak borusuna bağlanan çamaşır ya da bulaşık makinesi suyunun içindeki yağ ve elbise iplikleri birleşerek, dirsek adı verilen edilen dönemeçlerde katı bir bölüm oluşturabilmektedir.

Mutfak gideri tıkanıklığının başka nedenleri de olmaktadır. Örneğin ortak gider kullanımı olan binalarda bir başka dairenin hatalı kullanımı nedeniyle mutfak tıkanıklığı meydana gelebilmektedir. Sorunun kaynağının bulunabilmesi için firmamızın sunduğu görüntüleme hizmetinden yararlanılması tavsiye edilmektedir. Bu sayede tıkanıklığın yeri ve soruna neden olan cismin yapısı tam olarak tespit edilebilmektedir. Sonrasında ise robot tıkanıklık açma cihazı verilen makine ile mutfak gideri tıkanıklığı sorunu ortadan kaldırılmaktadır. Restoran, yemek üretim tesislerinin yanı sıra evlerdeki mutfaklarda da zaman zaman tıkanıklık olabilmektedir. Firmamız, sunduğu mutfak tıkanıklığı açma hizmeti ile bu sorunu ortadan kaldırmaktadır.

 

Mutfak tıkanıklığı açma ankara/tıkalı mutfak gideri açma/ankara mutfak gideri tıkanıklığı/tıkalı mutfak açma/tıkalı boru açma/tıkalı boru açma servisi/tıkalı mutfak nasıl açılır/ankara mutfak gideri açma/mutfak borusu tıkanması 

 

Hizmetlerimizden yararlanmak ve detaylı bilgi almak için bizi arayın!

0532 664 38 46