Tıkalı Lavabo ve Mutfak Gideri Açma

Lavabo tıkanıklığı önemli sorunlardan biridir ve en kısa sürede tıkalı lavabo hizmetinin alınarak bu sorunun ortadan kaldırılması gereklidir. Lavabolar, çok farklı nedenlerle tıkanabilmektedir. Bunların arasında yağ atıkları, çay posası, saç, sebze ve meyveleri yıkarken üzerinde bulunan toprak parçaları, yemek hazırlığı yapılırken evye içinde sebze doğranması gibi nedenler gelmektedir. Bunun yanı sıra lavabonun atık gider borusunun eğitiminin hatalı olması, hatalı tesisat malzemelerinin kullanılması da lavabolarda tıkanıklığa neden olmaktadır. Lavabo tıkanıklığının ilk sinyali, lavabodan ağır ağır giden sudur. Bunun nedeni, lavabo giderinin içinin daralmış olmasıdır. Müdahale edilmediğinde suyun lavabodan taşma olasılığı ortaya çıkmaktadır ve böyle bir durumda acil müdahale gereklidir. Firmamız, her tür durumda tıkalı lavaboları büyük bir titizlikle açmakta, açma işlemi sırasında en son teknolojilerle geliştirilmiş cihazları kullanmaktadır.

Tıkalı lavabo açma yönteminde ilk akla gelen, kimyasal kullanmaktır. Ancak ilk akla gelen bu yöntem doğru bir yöntem değildir. Özellikle sık tıkanan lavabolarda kimyasallar kullanılarak açma işlemi yapıldığında, gider borularına zarar verilmesi, bunun sonucunda da zaman içinde su kaçağının meydana gelmesi kaçınılmazdır. Firmamız, böyle riskleri ortadan kaldırmak için özel olarak tasarlanan robot tıkanıklık açma cihazı kullanmaktadır. Firmamız, tıkalı lavabonun giderini kameralı cihazlarla kontrol etmektedir. Bu sayede giderin hangi kısmının tıkandığı tespit edilmektedir. Ardından robot tıkanıklık açma cihazı kullanılarak sorun ortadan kaldırılmaktadır. Ancak bu işlem yapılırken sık aralıklarla kameralı cihazlar kullanılarak tıkanıklığa neden olan cismin tam anlamıyla ortadan kalkıp kalkmadığı kontrol edilmektedir. Eğer cisim yok olmuşsa bu kez de lavabo giderine yüksek basınçlı su verilerek giderin tam anlamı ile açılması sağlanmaktadır.

Lavabo tıkanıklığında bir başka müdahale yöntemi de pompa kullanmaktır ancak firmamız bu yöntemi de tavsiye etmemektedir. Çünkü pompa kalıcı değil geçici bir çözüm sunmaktadır. Bu nedenle firmamız, tıkalı lavabo açma işlemini gerçekleştirirken sadece robot tıkanıklık açma cihazı kullanmaktadır. Bu cihaz sayesinde lavabo giderine herhangi bir zarar verilmeden tıkanıklık sorunu kalıcı olarak ortadan kaldırılmaktadır. Lavabo tıkanıklığının açılması için tek yapılması gereken ise firmamızı arayarak servis kaydı oluşturulmasıdır.

Lavabo ve Mutfak Gideri Tıkanıklığı Açma 

Zaman içerisinde lavabo ve mutfak gider borularında tıkanmalar oluşur ve bu durum  günlük yaşantısımızı konforumuzu olumsuz yönde etkiler bu tür sorunlara zamanında ve hızlı müdahale sağlayarak büyüyüp fazladan onarım ve tamirat masrafları çıkartabileceğini bilmemiz gerekir.Teknoloji çağında olmamız bu sorunların büyümeden kısa sürede ve zahmetsizce yapılabilme imkanı sunmaktadır.İnsanların yoğun çalışma temposu içerisinde olmaları bu tür işler için kendilerine ayrıcak saatlerce zaman yaratmaları gerekmez.Tıkanıklığın durumu ve oluşumu ne olursa olsun bu iş için geliştirilmiş makinalar 15-20 dakika içerisinde  tıkanmayı ortadan kaldırır ve yaşam alanlarının konforunu tekrar kazandırır.

Tıkanıklık Açma Makinası kullanımı:

16-22 mm ölçüler aralığında çelik siprial helezonlar makina içerisinden geçirilerek makina kontağı açılır kumanda kolu aşağı istikamette bastırılarak helezonların makina tarafından dakikada 220 devirde dönmesini sağlar helzonların ucuna bağlanan parçalayıcı başlıklar tıkanıklığa nufuz ederek nesneleri parçalar ve ana kanalizasyon hattına gönderir böylelikle tıkanmalar açılmış olur gider hatlarına ve borulara herhangibir şekilde asla zarar vermez.

Gider borusu arızası kameralar ile görüntülenip kayıtları alınır resimlenerek boru içerisinda sıkışan ve deşajı mümkün olmayan cisimlerin  konumları ve yerleri tespit edilir buna bağlı olarak pis su hattı üzeri açılarak boruya müdahale edilir sıkışan cisim boru içerisinden  çıkarılır. böylelikle noktasal olarak tespit edilen kısmın haricinde farklı yerlere gereksiz müdahalelere gerek kalmaz.

Tıkalı lavabo açma ankara/lavabo açma ankara/lavabo tıkanması/tıkalı lavabo nasıl açılır/lavabo açma fiyatları/lavabo tıkanması/tıkalı lavabo açma servisi/lavabo aç/lavabo açıcı/lavabo tıkanıklık açma

Hizmetlerimizden yararlanmak ve detaylı bilgi almak için bizi arayın!

0532 664 38 46