KANALİZASYON YENİLEME VE ALT YAPI ONARIMLARI

Kanalizasyonlar yapılar için son derece önemli alanlar olmaktadır. Yapıların gider borularından gelen artıklar bu alanlarda toplanır ve bu alanlardan da şehir kanalizasyonuna giderler. Fakat kanalizasyonlarda bazı nedenlerden dolayı sorunlar oluşabilmektedir. Tıkanıklık sorunları ise en başta gelen tesisat problemleri olmaktadır. Kanal tıkanıklığı veya diğer sorunlarda cihazlar ile kanalizasyon onarımı işlemleri yapılabilmektedir.

Kanalizasyonlarda meydana gelen tıkanıklıklar genellikle kullanıcıların kanal giderlerine çözülmeyen ve biriken maddeler atması ile kaynaklanabileceği gibi aynı zamanda kanal borularının yanlış döşenmesinden de kaynaklanabilmektedir. Yeterli kadar eğim verilmeyen kanal boruları bir süre sonra tıkanıklık gösterecek ve olumsuz durumlar oluşacaktır. Bu tür sorunların giderilmesinde cihazlı ve robotlu kanalizasyon onarımı işlemleri sunulmaktadır.

Her zaman için en kaliteli ve en avantajlı kanalizasyon onarımı işlemlerini oluşturacak olan cihazlı ve robotlu sistemler birçok açıdan kişilere avantaj sağlamaktadır. Özellikle de yapılan işlemlerin garanti süreleri daha uzun olmakta ve görülerek tamir edilen bu alanlarda bir daha aynı nedenden dolayı aynı sorunlar kaynaklanmamaktadır.

Kanalizasyon Bakım Onarımı Tadilat ve Tamiratlarında

Kanalizasyon onarımı, kullanılan suyun atıklarının uzaklaştırılması için yapılan sistem olan kanalizasyon tesisatlarında meydana gelen işlemdir. Kanalizasyon tesisatları, evlerde ya da işyerlerindeki mutfak, banyo ve tuvalet gibi su kullanılan alanlarda başlamakta, bina dışında da şehir kanalizasyon şebekesine bağlanmaktadır. Genel olarak eski binalarda kanalizasyon tesisatlarının da eskimesi söz konusudur. Bu durumda tesisat dayanıklılığını yitirmektedir. Dayanıklılığı giden sistemde de çatlama meydana gelmektedir ve bu durumda tadilat kaçınılmazdır. Kanalizasyon sisteminde arıza meydana gelmesi durumunda onarım için bir çalışmanın başlatılması kaçınılmazdır. Kanalizasyon borusunun tamir edilebilmesi için üzerinin açılması, bir miktar kazı yapılması gereklidir. Çünkü tamirat gerektiren boruda büyük bir olasılıkla çatlak meydana gelmiştir ve bu çatlağın giderilmesi gereklidir. Ancak kazı yapılmadan da onarım mümkündür. Bunun yapılabilmesi için gelişmiş teknolojilere sahip cihazlar kullanılmalıdır. Ayrıca onarımın yapılacağı yerin de doğru tespit edilmesi gereklidir. Bunun için de firmamız, görüntüleme sistemine sahip olan cihazlar kullanmaktadır. Bu cihazdaki kamera kanalizasyon borusunun içine yollanmaktadır. Bu sayede arızanın hangi noktada olduğu kesin olarak tespit edilmektedir. Hatta borunun içinden de onarımın yapılması mümkündür ancak bu istisnai bir durumdur. Genellikle kanal borularının onarımı için kazı yapılması gereklidir. Firmamız, kanalizasyon onarımlarını bina içinden değil mümkün olduğu kadar bina dışından yapmaktadır. Böylece yaşam alanlarının içine zarar verilmemektedir. Ancak onarım yapılması gereken nokta bina içindeyse, bu kez küçük bir alan kırılarak işlem yapılmaktadır. Bunun da maliyeti minimum seviyededir.

Kanalizasyon onarımı, bina içlerinde mutfak, tuvalet ve banyodan başlamaktadır. Sonrasında ise kat boruları, zemindeki ana boru, bina logarı ve en son olarak da belediye kanalizasyon hattında bitmektedir. Bina dışı kanalizasyon borularının onarımında yapılan çalışmaların tamamı konut dışında olduğu için her bir sıkıntı ile karşılaşılmamaktadır. Kat boruları ya da kolon boruları daire dışı sayılmaktadır. Geriye kalan bölüm ise tuvalet, banyo ve mutfak alanlarından kat borularına kadar olan kısımdır. Ara katlarda konut izçinde kanalizasyon tamiri çok enderdir. Ancak bodrum kat, zemin kat, giriş katı ve bahçe katları için aynı şey söylemek zordur. Binanın ana gideri zemin katın ya da bodrum katının altından geçmektedir. Bu nedenle bina ana borusunda yapılan onarım çalışması, zemin katta bulunan konutun içinden yapmayı zaruri hale getirebilmektedir. Daire içinde yapılan onarım işlemlerinde mekanın zemininin tamamen kırılması söz konusu değildir. Banyo ya da tuvalet içinde, küçük bir yerden müdahale edilmekte, kanalizasyon borusu içinden yeni borular geçirilmektedir. Bu sayede kırılmadan ya da kazı yapılmadan kanalizasyon onarımının yapılması mümkün olmaktadır. Ancak işlemin uzman bir ekip tarafından yapılması önemlidir. Aksi takdirde yüksek maliyetlerle karşılaşılabilmektedir. Firmamız, bu konuda son teknolojiye sahip cihazların yanı sıra uzman personeli ile hizmet vermektedir. Bu sayede kanalizasyon onarımları sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

İnşaatlarda kullanılan tüm malzemelerin belli bir kullanım ömrü vardır ve kanalizasyon sistemlerinde de durum değişmemektedir. Zaman içinde bu sistemlerde arızaların olması kaçınılmazdır. Önemli olan arızaya doğru bir şekilde müdahale edilmesidir. Firmamız, kanalizasyon borularında meydana gelen çatlak, kırık gibi sorunları kalıcı olarak ortadan kaldırmaktadır. Firmamız, güncel teknik altyapısı ve profesyonel ekipleri ile kanalizasyon onarımı hizmetini kusursuz bir şekilde gerçekleştirmektedir. Ayrıca hizmeti sunarken mümkün olan en ucuz maliyeti sunmaktadır. 

Kanalizasyon onarımı ankara/kanalizasyon tamiratı ankara/kanalizasyon boru tamiratı/alt yapı onarımı/kanalizasyon onarımı nasıl yapılır/kanalizasyon onarımı fiyatları/kanalizasyon yenileme/yağmurluk hattı/yağmurluk borusu/yağmurluk borusu tamiratı 

Hizmetlerimizden yararlanmak ve detaylı bilgi almak için bizi arayın!

0532 664 38 46