Ankara Kanalizasyon Hizmetleri 

Kanalizasyonlar zaman geçtikçe dolar ve çevreyi, insan sağlığını tehdit edecek boyuta gelir. Belirli bir zaman sonra kanalizasyon dolar ve temizlenmesi gerekir. Bu işlemin periyodik olarak yapılması daha uygun olur.

Kanalizasyon temizleme işlemi dolu kanalların hidrolik akışının sağlanabilmesi ve kokulara sebebiyet vermemesi için periyodik olarak anlaşmalı firmalar tarafından temizlenmesi gerekmektedir.

Eski yıllardan alt yapı temizlik işleri ilkel teknikler kullanılarak yapılmaktaydı. Şimdi ise yeni teknoloji imkanlar ile kanalizasyonların temizliği yapılabilmektedir. Kanalizasyon içerisine gönderilen robot kamera cihazları sayesinde tıkanıklığa sebep olan yer belirlenir. Uygun teknikler kullanılarak kombine kanal temizleme araçlarımız yani vidanjör sistemleri sayesinde güvenli olarak temizlenir.

Vidanjör üstünde bulunan pis su çekme sistemi sayesinde kanalizasyon içerisinde biriken pis su ve atıklar çekilir. Sonrasında kanalizasyon hattının verimli olarak çalışabilmesi için kanal içerisine temiz su bırakılarak kanalın artık eskisi gibi temiz bir akış ile çalışması sağlanır.

Kanalizasyon Temizliği Nasıl Yapılır?

  • * Kanalizasyon temizliği ilk olarak robot cihazlar kullanılarak yapılır.
  • * Kombine kanalizasyon temizlik araçlarına ihtiyaç duyulur.
  • * Kanalizasyon kapağı açıldıktan logardaki pislikler makine içine alınır.
  • * Pislikler alındıktan sonra kanal içine temiz su gönderilerek çalışması sağlanır.

Kanalizasyon Temizleme Ve Tıkanıklık Açma

Kanalizasyon temizleme hizmeti, günümüzde insan sağlığı için sün derece önemlidir. Tüm yerleşim birimlerinde kanalizasyon şebekesi vardır ve bu sayede evsel atıkların uzaklaştırılması sağlanmaktadır. Nüfusu artan ülkemizde de kanalizasyon şebekesinin yükü sürekli olarak artmaktadır. Bu sistemler, hem kentlerin hem de binaların altyapısında bulunmaktadır. Zaman zaman da kanalizasyonlarda tıkanıklıklar meydana gelebilmektedir. Kanalizasyon tıkanıklığı, büyük sorunları da beraberinde getirmektedir. Kanalizasyon şebekesinde bulunan borular içinde zaman içinde biriken katı atıklar, tıkanıklığa neden olmaktadır. Kanalların tıkanması önemli bir sorundur ve insanların karşılaşmak istemediği bir durumdur. Çünkü tıkanıklık, hem çevreye kötü bir kokunun yayılmasına neden olmakta, hem de mikrop ve bakterilerin üreyerek insan sağlığını tehdit etmektedir. Bu nedenle kanalizasyonların belli dönemlerde temizlenmesi gereklidir. Bu iş için de uzmanlaşmış firmalardan destek alınmalıdır. Firmamız, gerek personel kalitesi gerekse teknik altyapı olarak sektördeki önde gelen kuruluşlar arasındadır. Firmamız, bu işlem için kombine kanal temizleme araçları kullanmaktadır. Bu araçlar, kanal içinde meydana gelen kirlilik, tıkanıklık ve kum, taş, kök, kireç ve benzeri cisimler, yüksek basınçlı su ile yumuşatılmakta, bu sayede logar bacalarına kadar getirilmesini sağlamaktadır. Bu noktaya kadar gelen cisimler, vakum sistemi ile emilmekte ve tank içine alınmaktadır. Bu sayede kanallar ekonomik, hızlı ve çevreye herhangi bir zarar vermeden temizlenmektedir.

Gerek kanalizasyon gerekse yağmursuyu hatları, evlerin, işyerlerinin, sanayi tesislerinin ve benzeri tüm alanların atıkları ile zaman içinde dolabilmektedir. Dolan kanallar da tıkanmaktadır. Kanalların içindeki akışın tam olarak sürebilmesi, koku ve kanal taşmalarına neden olmaması için kanalizasyon temizleme işleminin yapılması şarttır. Firmamız, her tür kanal veya borularda, profesyonel ekip ve son teknolojiye sahip ekipmanları ile temizlik hizmetini yerine getirmektedir. Kanal tıkanıklığında ise son sistem robot teknolojilere sahip cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar sayesinde kanalizasyon şebekeleri herhangi bir kırma işlemi uygulanmadan temizlenmektedir. Ayrıca firmamız, temizlik işlemine başlamadan önce görüntüleme sistemlerine sahip cihazlarla kanalın içinde herhangi bir sorunun olup olmadığını tespit etmektedir. Sonrasında temizlik uygulamasına başlanmaktadır. Ayrıca yüksek teknolojilere sahip cihazlar sayesinde firmamızda hizmet veren personel, kanalizasyon temizliği için kanalın içine girmemektedir. Bu da iş güvenliğini en üst seviyede olmasını sağlamaktadır. Bilindiği gibi kanalizasyon şebekelerinin içinde zehirli gaz bulunmaktadır. Robot sistemler kullanılarak temizleme işlemi yapıldığı için personelin bu gazla maruz kalma riski tam anlamıyla ortadan kalkmaktadır. Firmamız, kanalizasyon şebekelerinde meydana gelen arızaların tespit edilebilmesi için de kanal görüntüleme sistemlerini kullanmaktadır. Görüntüleme sistemleri, farklı çaplara sahip kanalizasyon hatlarında ve 150 milimetreden 2 bin milimetreye kadar her tip borulardaki tüm sorunları tespit etmekte, yapılması gereken işlemlere uygun veriler oluşturulmaktadır. Ayrıca temizlik sonrasında görüntüler çekilerek rapor halinde çözüm tavsiyelerinin sunulmasına imkan sağlamaktadır.Tıkalı olan kanalizasyon şebekeleri, firmamızda hizmet veren uzman ekipler sayesinde açılmaktadır ve açma işleminde robot tıkanıklık açma cihazı kullanılmaktadır. Bu cihazlar, temizlik yapılırken kanalın çevresinin kırılmasını ortadan kaldırmaktadır. Bu nedenle kanalizasyon temizleme hizmeti alınmadan önce firmaların teknik altyapısı ve personelin uzmanlığı araştırılmalıdır. Personelin yeterliliğini araştırılmasının önemi, bazı firmalarda teknik donanım olmasına rağmen uzman kadronun bulunmamasıdır. Bu nedenle cihazları kullanacak olan personelin ne derece uzman olduğunun öğrenilmesinde yarar vardır. 

Kanalizasyon temizleme ankara/Vidanjör ile kanalizasyon temizleme ankara/kanalizasyon açma ankara/tıkalı kanalizasyon açma/ankara kanalizasyon arızası/kanalizasyoncu ankara/kanalizasyon görüntüleme/kanalizasyon ankara/kanalizasyon işleri ankara

Hizmetlerimizden yararlanmak ve detaylı bilgi almak için bizi arayın!

0532 664 38 46