Tıkalı Lavabo ve Mutfak Gideri Açma

Lavabo tıkanıklığı önemli sorunlardan biridir ve en kısa sürede tıkalı lavabo açma hizmetinin alınarak bu sorunun ortadan kaldırılması gereklidir. Lavabolar, çok farklı nedenlerle tıkanabilmektedir. Bunların arasında yağ atıkları, çay posası, saç, sebze ve meyveleri yıkarken üzerinde bulunan toprak parçaları, yemek hazırlığı yapılırken evye içinde sebze doğranması gibi nedenler gelmektedir. Bunun yanı sıra lavabonun atık gider borusunun eğitiminin hatalı olması, hatalı tesisat malzemelerinin kullanılması da lavabolarda tıkanıklığa neden olmaktadır. Lavabo tıkanıklığının ilk sinyali, lavabodan ağır ağır giden sudur. Bunun nedeni, lavabo giderinin içinin daralmış olmasıdır. Müdahale edilmediğinde suyun lavabodan taşma olasılığı ortaya çıkmaktadır ve böyle bir durumda acil müdahale gereklidir. Firmamız, her tür durumda tıkalı lavaboları büyük bir titizlikle açmakta, açma işlemi sırasında en son teknolojilerle geliştirilmiş cihazları kullanmaktadır.

Tıkalı lavabo açma yönteminde ilk akla gelen, kimyasal kullanmaktır. Ancak ilk akla gelen bu yöntem doğru bir yöntem değildir. Özellikle sık tıkanan lavabolarda kimyasallar kullanılarak açma işlemi yapıldığında, gider borularına zarar verilmesi, bunun sonucunda da zaman içinde su kaçağının meydana gelmesi kaçınılmazdır. Firmamız, böyle riskleri ortadan kaldırmak için özel olarak tasarlanan robot tıkanıklık açma cihazı kullanmaktadır. Firmamız, tıkalı lavabonun giderini kameralı cihazlarla kontrol etmektedir. Bu sayede giderin hangi kısmının tıkandığı tespit edilmektedir. Ardından robot tıkanıklık açma cihazı kullanılarak sorun ortadan kaldırılmaktadır. Ancak bu işlem yapılırken sık aralıklarla kameralı cihazlar kullanılarak tıkanıklığa neden olan cismin tam anlamıyla ortadan kalkıp kalkmadığı kontrol edilmektedir. Eğer cisim yok olmuşsa bu kez de lavabo giderine yüksek basınçlı su verilerek giderin tam anlamı ile açılması sağlanmaktadır.

Lavabo tıkanıklığında bir başka müdahale yöntemi de pompa kullanmaktır ancak firmamız bu yöntemi de tavsiye etmemektedir. Çünkü pompa kalıcı değil geçici bir çözüm sunmaktadır. Bu nedenle firmamız, tıkalı lavabo açma işlemini gerçekleştirirken sadece robot tıkanıklık açma cihazı kullanmaktadır. Bu cihaz sayesinde lavabo giderine herhangi bir zarar verilmeden tıkanıklık sorunu kalıcı olarak ortadan kaldırılmaktadır. Lavabo tıkanıklığının açılması için tek yapılması gereken ise firmamızı arayarak servis kaydı oluşturulmasıdır.

Mutfak lavabosu tıkanıklığı:

Genellikle yemek ve bulaşık atıkları yağlarının, sabunların ve yemek artıklarının etkisiyle olur. Diğer bir neden ise lavabo gider borusuna yeterli eğimin verilmemesidir. Yemek artıklarının içerisinde bulunan yağların sürekli lavaboya dökülmesi, bunun sonucunda yağların gider borusuna yapışması bir başka tıkanma nedenidir. Ayrıca lavabo giderine gereğinden az sıcak su kullanılması da bu çeşitli nedenlerdendir. Bir diğer önemli tıkanıklık nedeni ise; 80mm çapında dikey inen kolon borusunun ve 50mm yatay hattın içine atıkların dolması ve bunun sonucunda su akışının sağalanamamasıdır.

Banyo lavabosu tıkanıklığı:

Bir takım kişisel bakım işlemleri sonucunda lavabo giderine itilen; kıl, diş macunu, şampuan, sabun, tıraş köpüğü, tırnak, deri parçaları ve diğer organik atıklardır. Yanlış müdahaleler ile arıza büyümekteve kullanıcılara daha daha büyük sorunlar çıkmasına neden olmaktadır.

Tuvalet tıkanması:

Yoğun ve erimeyen tuvalet kağıtları yaygın ıslak mendil kullanımı  temzlik esnasında dikkatsiz,lik sonucu temzlik bezi ve diğer cisimlerin kaçması tıkanmalara neden olur.Nalburdan alınabilecek ince sustalarla veya marketlerde satılan lavabo açıcı türü kimyasallar kullananlar olumsuz sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalmaktadırlar.

Konusunda uzman tercübeli ekibimiz profesyonel cihazlar kullanarak hızlı güvenilir kaliteli hizmeti kapınıza getiriyor yapıya,dekorasyona zarar vermeden tıkalı giderleri açıp sizlere en kıymetli zamanınızı geri kazandırıyoruz.

Tıkalı Mutfak Gideri Açma

Ankara merkez ve tüm ilçelerindeki tıkalı mutfak giderleri, özel olarak geliştirilmiş robot teknolojilere sahip olan cihazlar ile firmamız tarafından kısa sürede açılabilmektedir. Evlerde ve işyerlerindeki mutfak giderleri, yağ ve benzeri nedenler dolayısıyla zaman zaman tıkanabilmektedir. Özellikle yemek üretim tesislerinde bu sorun sıklıkla yaşanmaktadır ancak bu sorunun konutlarda da yaşanmadığını söylemek imkansızdır. Mutfak giderlerinin tıkanması, büyük sorunlara neden olmaktadır. Çünkü tıkalı mutfak giderleri, mutfağın içinde kötü kokulara neden olabilmektedir. Bunun yanı sıra tıkanıklık giderde taşma olmasına yol açmakta, bu da istenmeyen durumların ortaya çıkmasına yol açmaktadır. Normalde mutfak giderlerinin belli aralıklarla temizlenmesinde yarar vardır ancak bu durum hem işyerlerinde hem de konutlarda ihmal edilmektedir. İhmalin sonucunda da mutfak giderleri tıkanmaktadır.

Firmamız, hangi nedenle olursa olsun tıkalı mutfak giderlerini kısa süre içinde açabilecek teknik altyapıya ve uzman ekibe sahiptir. Tıkalı mutfak giderleri, en son teknoloji ile geliştirilmiş cihazlarla açılmaktadır. Mutfak giderindeki tıkanıklığın nedeni ve tam yerinin tespit edilmesi için öncelikle kameralı cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar, kameralı tıkanıklık açma cihazı olarak adlandırılmaktadır. Robot teknolojiye sahip olan bu cihazlarla öncelikle tıkanıklığın tam yeri tespit edilmekte, bu yapılırken tıkanıklığa neden olan cismin ne olduğu anlaşılmaktadır. Kameralı tıkanıklık açma cihazında bulunan bir aparat sayesinde sorunun kaynağı parçalanarak ortadan kaldırılmaktadır. Her parçalama işleminin ardından yeniden kamera ile durum tespiti yapılmakta, işlem soruna neden olan cismin tam anlamıyla ortadan kaldırılmasına kadar devam ettirilmektedir.

Mutfak gideri açma işlemi yapılırken robot cihazların yanı sıra gidere yüksek basınçlı su veren cihaz da kullanılmaktadır. Bu sayede hem cisim parçalanmakta; hem de parçalanan cisim giderden tamamen atılmaktadır. Bu işlem yapılırken giderin sökülmesine, gider yolunun kırılmasına gerek kalmamaktadır. Çünkü robot cihazlarla gider borusunun içinde işlem yapılmaktadır. Tıkalı mutfak gideri açma hizmeti alınırken teknolojik altyapıya sahip olan firmamızla irtibata geçilmesi durumunda tıkanıklık kısa süre içinde ortadan kaldırılmaktadır. Hizmet almak için firmamızın müşteri hizmetleri birimi ile irtibat kurulması yeterlidir.

Tavsiyeler

Bu nedenle gider hatlarını mümkün olduğu kadar temiz kullanmalı tuvaletlerde çöp kutusu olmalı ,lavabo deliklerine  süzgeç yerleştirmekte tıkanmaların önüne geçebilecek bir tedbirdir,mutfak giderlerinde çöp öğütücü cihaz kullanımı mutfak hattı yağlanmalarını %60 önlemekte olup tarafımızdan tavsiye edilmektedir.

Endüstüriyel mutfaklar ise kesinlikle yağ tutucu kullanmalı tıkanmaların olumsuz maliyetlerinden kaçınmalıdır aynı zamanda hijyen ortamını korumalıdır.

Tıkanıklık açma/tıkanıklık açma ankara/tıkalı boru açma/tıkalı lavabo açma/tıkanıklık açma serivi/tıkalı kanal açma/kanal aç/kanal açıcı/tıkalı kanal açma/tıkalı kanal nasıl açılır/tıkalı kanal açma fiyatları/tıkalı kanal açma firmaları/tıkalı kanal görüntüleme ankara

Hizmetlerimizden yararlanmak ve detaylı bilgi almak için bizi arayın!

0532 664 38 46